Kızlık zarı dikim sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Bakirelik ameliyatları yaklaşık 30 dakika sürer ve diğer genital estetik operasyonlar gibi lokal anestezi ile yapıldığı için işlem bitince yürüyüp gidebilirsiniz, aynı gün seyahat edebilirsiniz, kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenleri ise mantık çerçevesine oturtabilmeniz için biraz daha detaylandırmak gerekir, bunları aşağıda anlatıyorum, merak ettiklerinizi aşağıdaki linke tıklayarak bana yorum şeklinde sorabilirsiniz, tüm yorumlar ve sorular cep telefonuma düştüğü için birkaç dakika içinde yanıt yazabiliyorum :

DOKTORA SORU SOR       CEVAPLARI OKU

Kızlık zarı diktirdikten sonra nelere dikkat etmeniz gerektiğine dönersek, himenoplasti ameliyatı sonrası ilk günler özellikle ilk iki hafta plates gibi antrenmanlar yaparak aşırı bacak açma, yüksek atlama, dekatlon, ata binme, bisiklete ve motosiklete binme gibi aktivitelerden sakınmak gerekir. Dikişlerin enfeksiyondan korunması için fıs fıs şeklinde antiseptik ilacı her büyük tuvalet ihtiyacından sonra ve günde 3 kez dikişlere doğru püskürtmek gerekir, ilk bir hafta günde bir ke ağızdan antibiotik hapta kullanılmalıdır. İlk 2 hafta ayakta duş şeklinde banyo yapabilirsiniz, denize veya havuza ilk ay girmeyin.

İstanbul Bakırköy'deki jinekoloji muayenehanemizde kızlık zarı dikim fiyatlarının kaç para olduğunu öğrenmek için bizi arayabilirsiniz, yada WhatsApp  den fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi sonrası akıntı ilk günlerde hafif kanlı gibi olabilir, kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süresi 2 hafta kadardır, kızlık zarı dikimi sonrası yorumlar için makalenin altına bakınız, kızlık zarı diktirmenin zararları arasında herhangi birşey yoktur, kızlık zarı dikimi enfeksiyon açısından alınması gereken önlemler yukarıdadır, kızlık zarı dikildikten sonra ne zaman iyileşir ? 2 hafta ile 4 hafta arasıdır, kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntı dikişlerin iyileştiğini gösteriyor olabilir, kızlık zarı diktirenlerin yorumları yazıların altında vardır.

KIZLIK ZARI DİKİMİ SONRASI YORUMLAR


Bu blogdaki popüler yayınlar

Küçük yaşta kızlık zarı yırtılır mı ?

Kızlık zarı kaç yaşında oluşur ?

Kızlık zarı dikimi

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.