Küçük yaşta kızlık zarı yırtılır mı ?

Telefonla arayanlar arasında küçük yaşta kızlık zarı yırtılır mı, bozulur mu, şimdi hatırlıyorum 6 yaşında iken vajinama bir cisim sokmuştum acaba kızlık zarım bozulmuşmudur, 8 yaşında tecavüze uğramıştım acaba kızlık zarım bozulmuşmudur ? gibi eskiye ait olayları soran çok hastamız oluyor, bazılarıda aradan geçen zamanda bozulmuş olan kızlık zarının kendi kendini onarıp onaramayacağını soruyor, yine tam cinsel birleşme olmadan sadece sürtünme ile veya sadece penis başının girmesi ile bekaretin bozulup bozulmayacağı, bu olaylardan sonra kızlık zarı üzerinde tespit edilen küçük yırtıklar ve çentiklerin zamanla düzelip düzelmeyeceğini soranlarda çok oluyor. Bu konularda merak ettiklerinizi sizde İstanbul Bakırköy deki muayenehanemizi 0212 227 5519 dan arayarak bana sorabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 üzerinden yazarak güncel kızlık zarı dikim fiyat listemizi isteyebilirsiniz, sitelerde fiyat yazılmaz, yada aşağıdaki linke tıklayarak bana yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, yorumlama biçimi olarak en alttaki "anonim" i seçerseniz email girmeden isimsiz yorum yapmanızda mümkün olacaktır :

DOKTORA SORU SOR     YORUMLARI OKU

Küçük yaşta kızlık zarının yırtılıp yırtılmayacağı konusuna dönersek bu sitemizde daha önce yazmış olduğum " kızlık zarı kaç yaşında oluşur" başlıklı makalemide okumanızı tavsiye ederim, kızlık zarı doğuştan itibaren vardır, sonraki yaşlarda oluşan bir anatomik yapı değildir, dolayısı ile kızlık zarı bozulması her yaşta olabilir, kızlık zarı üzerinde küçük veya büyük yırtıklar, çentikler zamanla kendiliğinden iyileşmez, kapanmaz, kızlık zarı üzerindeki hasarlar ileride gerdek gecesi kanamasını engeller, çaresi kızlık zarı dikimidir, kızlık zarından sürtünme veya kısmi girişlerde, parmaklama gibi durumlarda kan geldiğinde ileride evlenildiğinde kan gelme ihtimali oldukça düşer.

Kızlık zarı küçük yaşta yırtılır mı sorusunun yanıtı evet olacaktır, kızlık zarı kaç yaşında bozulur, her yaşta bozulabilir, bebeklerde kızlık zarı varmıdır, evet vardır, küçükken kızlık zarı yırtılır mı, evet yırtılabilir, bebeklerde kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır ? muayene ile anlaşılır, kızlık zarı kaç yaşında oluşur, doğumdan itibaren vardır,  uzmantv 6 7 yasinda kizlik zari bozulurmu, evet bozulur, kızlık zarının yırtıldığını nasıl anlarız, genelde kanama olur.

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya 0212 227 5519 - 0532 221 3007 WhatsApp Bakırköy İstanbul

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı kaç yaşında oluşur ?

Kızlık zarı dikimi

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.