Ergenliğe girmeden önce kızlık zarı bozulur mu ?

Ergenliğe girmeden önce kızlık zarı bozulur mu gibi çok merak edilen konuları Bakırköy'deki muayenehanemizi 0212 227 5519 dan arayarak veya WhatsApp 0532 221 3007 den yazarak görüşebileceğinizi hatırlatır, bu konu içerisinde benzer mevzuda, 6 - 7 yasinda kizlik zari bozulurmu, yoksa oluşmamışmıdır, küçük yaşta kızlık zarı bozulur mu, kendini onarabilir mi, kızlık zarı kaç yaşında oluşuyor, doğumdan itbaren varmıdır uzmantv, küçükken kızlık zarı yırtılır mı yoksa ergen olmak mı gerekir, kızlık zarı kaç santimde bozulur, ne kadar içeridededir, kızlık zarının bozulması için penisin içeri ne kadar girmesi gerekir, kızlık zarının yırtıldığını nasıl anlarız, kanama şartmıdır, kızlık zarı kaç cm girerse bozulur, 2 cm girmesi yeterlimidir ? gibi sorularada bu yazıda yanıt veriyoruz.

Bir bayanda ergenliğe girmeden önce herhangi bir kazai durumda veya cinsel saldırıda kızlık zarının bozulup bozulmayacağı hususuna geri dönersek, kızlık zarının doğumda bile mevcut olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, bunun dışında bir diğer gerçek ise kızlık zarı üzerindeki yırtıkların zaman içinde iyileşmeyecek olmasıdır, bunları birleştirince ergenlik dönemi öncesi yaşlardada kızlık zarının bozulabileceği sonucuna otomatik olarak ulaşabilirsiniz. Özellikle eski dönemlerde kızlık zarı ile alakalı başınızdan bir olay geçti ise ve tam birleşme olmaması ve kan gelmemesi gibi sonuçlarda bereberinde olduğunda haklı olarak kızlık zarınızın bozulup bozulmadığı şeklinde bir ikilem yaşarsınız. Kızlık zarı çok kolay bozulabilen bir oluşum olarak kayda geçmeli ve şüpheli durumlarda jinekolog muayenesi ile kızlık testi uygulaması ile durumun netleştirilmesinde fayda vardır, tabi gerdek gecesinde kızlık zarı kanı gelmesi sizin ve evleneceğiniz kişi için önemli ise bu durum geçerli olacaktır.

Aradan 10 sene veya farklı uzunlukta zaman geçmesi bozulmuş kızlık zarının kendiliğinde iyileşeceğini veya vajinada daralma olacağını göstermez, kızlık zarı iyileşme özelliği olmayan bir anatomik oluşumdur.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Küçük yaşta kızlık zarı yırtılır mı ?

Kızlık zarı kaç yaşında oluşur ?

Kızlık zarı dikimi

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.