Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi ?

SGK açısından kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi ? bakire bir bayan olarak rüyada kızlık zarı diktirdiğini görmek ne anlama gelir ? özel sağlık kuruluşlarında kızlık zarı muayenesi yasal mıdır ?   kalıcı kızlık zarı dikimi bekaretin bozulmasından ne kadar süre sonra yapılabilir ? kızlık zarı muayenesi için fiyatları nasıl öğrenebilirim ? sitelerde fiyat yazılmaz, kızlık zarı muayenesi yaptıranlar ileride sorun yaşar mı ? kalıcı kızlık zarı dikimi yorumları en fazla hangi konuda yoğunlaşır ? lokal anestezi ile kızlık zarı dikimi acıyor mu ? kızlık zarı dikimi istanbul'da hangi semtlerde uygulanır ?

Kızlık zarı dikimi gibi ulu - orta ben şu ameliyatı oldum diye söylenemeyecek ameliyatların sgk kayıtlarına işlenipte ileri tarihlerde başka sebeplerle bile olsa bir sgk anlaşmalı sağlık kurumunda karşınıza çıkması olasılığı gerçekten rahatsız edicidir. Ameliyatlar toplumdan saklanması gereken ve gerekmeyenler olarak gruplandırılmadığı için sgk anlaşmalı devlet hastanelerinde ve özel hastane, tıp merkezi gibi yerlerde yapılan anlaşma gereği tüm müdahaleler sgk kayıtlarına işlenir. Buna karşılık özel muayenehanelerde sgk anlaşması mümkün olmadığı için her doktorun kendi çapında tuttuğu gizli hasta kayıtlarına işlenir ve bu kayıtlara hastanın kendisi dışında kimse ulaşamaz.

Hastaların tama yakını kızlık zarı dikimi ameliyatlarının tamamen gizli kalmasını ve kayıtlara geçmemesini ister, bunun dışında daha ameliyat bile olmadan hasta ile telefon görüşmeleri ve WhatsApp yazışmaları gibi iletişim kanalları bile hassasiyetle kullanılmalıdır, örnek vermek gerekirse bizim muayenehanemizde asistanlarım hastalara randevu teyidi veya başka sebeplerle telefon, mesaj veya WhatsApp ile geri dönüş yapmazlar, ancak hasta kendisi iletişim kurarsa görüşme başlatılır. Bunun sebebi hastanın kendi sosyal ortamında bir jinekolog kliniği tarafınca aranmasının meraklı kişilerce dinlenmesi riskidir, zira insanlar bu konularda dedikodu yapmayı çok sever. Hastalar randevu teyidi veya değişikliği için ancak kendi başlattıkları görüşmelerle müstakilen iletişime geçerler.

Bazı kötü niyetli kişiler hastanın kendisi rolünde arama yaparak geçirdiğim şu ameliyat veya muayene hakkında şu bilgiyi almak istiyorum gibi boş atıp dolu tutma taktiği ile bilgi almaya çalışır ama yine telefonla arayanlara bahsettikleri hastanın muayenehaneye gelip gelmediği bile söylenmez, ancak hasta kendi kimliği ile bizzat başvurarak kendi durumu hakkında bilgi veya döküman alabilir. Kızlık zarı dikimi fiyatları ve diğer ayrıntılar için WhatsApp
 den yazabilirsiniz veya  dan direkt arayabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Küçük yaşta kızlık zarı yırtılır mı ?

Kızlık zarı kaç yaşında oluşur ?

Kızlık zarı dikimi

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.